777 25 95 25 24/7 nonstop linka


Odpovědi na nejčastější dotazy

„Vážení zákazníci, dovolte mi, abych vám odpověděl na nejčastější otázky týkající se problematiky párty stanů a stanových hal pro vaši lepší orientaci, chápání a především srovnání našich a konkurenčních nabídek.“

Ing. Pavel Hašek,
Manager firmy

Jaký je rozdíl mezi párty stanem a stanovou halou?

Vesměs je to jedno a totéž. Rozdíl je pouze v prostoru, který poskytují. Párty stany jsou v porovnání se stanovou halou méně široké a mají rovněž nižší průchozí i štítovou výšku. Stanové haly mívají také často nahrazeno boční plachtování pevným materiálem (sendvičové panely a jiné tuhé především plastové výplně) a vyznačují se ve většině případů sedlovou střechou.

V zemích s vyšší kupní silou je boční plachtování v případě párty stanů nahrazováno plexi či skleněnými výplněmi.

Hala, sendvičové panely Párty stan s bočním plachtováním Kombinace prvků
Párty stan s bočními plexi či skleněnými bočními výplněmi árty stan s bočními plexi či skleněnými bočními výplněmi  

Jak párty stany a stanové haly rozdělujeme?

Nejdůležitějším určujícím faktorem v rozdělení je šířka, dále pak tvar střechy a počet pater. Jelikož pronajímáme výhradně plně profesionální modulární stanové systémy z dílen prestižních německých výrobců, délka stanů je dle přání a potřeb zákazníků – libovolná.

Profesionální stanové systémy také umožňují při dané šířce kombinaci ostatních rozlišujících faktorů v rámci jednoho párty stanu.

Náročný zákazník, který vyžaduje absolutně exklusivní VIP vzhled párty stanu si proto od nás může pronajmout stan, kde sedlová střecha plynule přechází ve špičatou / kónickou a zakončení stanu je realizováno tzv. "apsidou", tedy polovinou šesti – či osmiúhelníku.

Párty stan 10 x 80m + pagody Párty stan 10 x 35m Párty stan 10 x 55m ve výstavbě
Různé šířky párty stanů Dvoupatrový stan 10 x 10 Apsida

Jak se chová stan v případě špatných povětrnostních podmínek? Jak je zaručena jeho stabilita a odolnost?Dají se stany vůbec pojistit proti riziku případných škod? Jak je to s hořlavostí plachet?

FotoPronajímáme stany vyrobené z vysoce kvalitních materiálů splňujících přísné požadavky na stabilitu a odolnost dle platných norem Evropské unie. Samozřejmostí je snížená hořlavost plachet (M2 / B1).

V zásadě platí – fouká-li silný vítr, musí být párty stan kompletně zaplachtován, aby se tento nedostal dovnitř. V létě, kdy je počasí velmi proměnlivé (bouřky, silný vítr), zaplachtujete kvalitní párty stany během několika sekund a vyhnete se tak případným škodám na majetku a zdraví osob. Prvotřídní stany jsou navíc bezproblémově pojistitelné. Pokud má zákazník pronajmutý značkový stan, který splňuje konstrukční normy EU a respektuje veškeré pokyny k manipulaci v případě rizika silného větru, jsou potenciální škody kryté pojistkou. Laciné stany prodávané v obchodních řetězcích a pronajímány některými našimi "konkurenty", jsou nepojistitelné. Veškerá rizika škod, které může levná neprofesionální technika způsobit, nese ta osoba, která si nezodpovědně objednala neodpovídající techniku.

FotoLevné stany bez atestů na stabilitu a odolnost jsou, dle mého názoru, použitelné tak maximálně na rodinnou oslavu, kde se můžete třást strachy, aby Vám tento stan při náhlém větru nezpůsobil škody na majetku, v horších případech zranění osob. Jejich komerční použití v případě firemních eventů, festivalů, sportovních a jiných masových událostí je nebezpečný hazard pořadatelů.

Všem našim zákazníkům doporučuji: chcete-li mít v teplých měsících stan rozplachtovaný, nevysouvejte boční plachty z konstrukce stanu, pouze plachtu shrňte k noze a převažte mašlí, či provázkem.

Jak je to s konstrukčním řešením párty stanů a jaké jsou způsoby kotvení?

Konstrukce

Konstrukce jsou vyrobeny z hliníkových profilů, které mají povrchovou úpravu – jsou eloxované. Eloxování (anglicky anodizing) patří mezi druh povrchové úpravy kovů a některých slitin. Jedná se o elektrochemický proces, kdy na povrchu kovu (hliníku, titanu, niobu), který je v elektrolytické lázni zapojen jako anoda, dochází ke tvorbě rovnoměrné kompaktní vrstvy oxidu, který je výrazně tvrdší a chemicky odolnější než kov sám a zlepšuje tak mechanické a chemické vlastnosti eloxovaných výrobků, to znamená, že hliník "nemaže", má našedlý konstantní odstín a je pevnější. Čím širší je stan, tím mohutnější profily jsou k výrobě konstrukce použity.

Konstrukce párty stan Konstrukce párty stan Konstrukce párty stan

Ocelové spojovací prvky jsou žárově pozinkovány. Každý stan je opatřen zavětrovacími lany a latěmi proti povětrnostním vlivům. Zavětrovací lana a latě nesmí zákazník nikdy sám demontovat. Tyto mimo jiné drží stan v úhlech a podmiňují jeho stabilitu.

Opláštění

Opláštění párty stanPlachtové díly jsou vyrobeny z potahové polyesterové tkaniny s oboustranným nánosem PVC o hmotnosti 650 g/m2. Povrch je lakovaný, vysokopevnostní (min. 2500N/5cm). Mají hydrofobní (odpuzující vodu - nepromokavé) a fungicidní úpravu (ochrana proti plísním) a teplotní rozsah použití je -30 / +70 °C. Materiály opláštění i okenních folií jsou zpracovány pomocí vysokofrekvenčního sváření. Tyto sváry májí oproti svárům horkovzdušným obrovskou výhodu: v případě sněhového zatížení, střechy unesou až trojnásobnou váhu sněhu. Problematika sněhu je však kapitolou sama o sobě.

Kotvení

Párty stanKotvení stanu nesmí být nikdy podceněno. Způsob a rozsah kotvení uvádíme zákazníkovi přímo v předávacím protokolu. Sám zákazník by měl tento zápis vyžadovat, jelikož špatně ukotvený stan je v případě náhlého silného větrného poryvu velmi nebezpečný, může i zabíjet!!!

Naprosto ideálním povrchem je tráva, ale často se staví i na dlažbě či asfaltu. Konstrukce se kotví pomocí otvorů, které jsou umístěny v patách noh. Do měkčího povrchu se jednoduše zatluče 60 cm dlouhý hřeb, ovšem do asfaltu či betonu je třeba vyvrtat díry pro hmoždinky a dlouhé vruty. Dlažba se dá v případě možnosti v požadovaném úseku rozebrat, abychom se vyhnuli jejímu poničení. Pokud si zákazník objedná stan s rámovou podlahou, kotví se stan do této podlahy a bez nutnosti výše uvedeného vrtání.

Naše párty stany nepotřebují žádná kotvící lana a zabírají tedy prostor pouze o rozloze půdorysu. Vnitřní prostor stanů rovněž není narušen žádnými podpěrami či sloupky, proto se dá celý bez problémů využít pro jakýkoliv účel.

Máte dotaz, návrh? Potěší nás, když nám napíšete.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.


Poptejte párty stan

Poptejte párty stan

Pro okamžitou možnost poptávky vyplňte následující údaje. Nebo využijte komplexní objednávku.


Potřebujete party stan? Kontaktujte nás.

Google+

© 2024, partystan.cz s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Výměna odkazů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

X

Přejete si zakoupit party stan, navštivte náš E-SHOP TENTINO.CZ

Mám zájem pouze o PRONÁJEM + PRODEJ

Nahoru ↑